Sami Bugay

MCC - Master Certified Coach - ICF,
NCC - Certified Ontological Coach,
Assessor & Mentor - ICF,
Author,
Leadership And Team Coach

Sami Bugay profesyonel kariyerine kuruluşunda yer aldığı Nurbil Bilgi İşlem A.Ş’de başladı. Hem teknik, hem de satış/pazarlama fonksiyonlarında görev yapan Bugay, son iki yılında Genel Müdür olarak görev yaptığı şirketi BT sektöründe ilk 100 şirket arasına taşıdı.

2000 yılında, Türkiye’nin öncü e-ticaret şirketlerinden www.baskuda.com ‘un fikir yaratıcısı 3 kişiden biri olarak internet sektörüne adım attı ve takip eden süreçte şirketin bir başka organizasyonla birleşmesi sırasında entegrasyon çalışmalarını tamamladı. Daha sonra 2004 yılı başında Enter Profesyonel Bilişim Hizmetleri A.Ş’nin yapılanmasında bulundu ve Genel Müdürlük görevini yürüttü.

2002 yılında koçlukla tanışan Sami Bugay, koçluğun kendi üzerindeki pozitif etkilerini deneyimleme ve sonuçlarını görme şansına sahip oldu ve bunun devamında Türkiye’de açılan ilk Koçluk eğitimlerini aldı. Bugay, 2004 yılı sonunda kurduğu KA Danışmanlık’ın Yönetici Direktörü olarak bireylere ve kurumlara; lider ve takım gelişimi alanında hizmet vermektedir.

Bugay, 7000 saatin üzerinde koçluk deneyimine haizdir ve Dünyadaki 780, Türkiye’deki 12 ICF onaylı Master Certified Coach’dan biri olmakla birlikte ayrıca Registered ICF Mentor Coach, NCC – Newfield Certified Ontological Coach akreditasyonlarına sahiptir.

Dünya’da girişimciliği destekleyen Endeavor ile ICF Türkiye’yi bir araya getiren Bugay “Türkiye’nin Girişimcilerini Türkiye’nin Koçları Destekliyor” projesi ile Montreal’deki ICF 2008 Konferansında “Local Spirit, Global Presence” ödülünü almıştır.

Alain de Botton’un kurucusu olduğu The School of Life’da Öğretim Görevlisi olan Bugay aynı zamanda Endeavor Türkiye’nin girişimci mentoru, danışma kurulu üyesi, ICF – Uluslararası Koçluk Federasyonu Türkiye 2016-2018 dönem Başkanı , “ITC – Bütünsel Takım Koçluğu” kitabının yazarıdır.

Sami’yle tanışmak istiyorum >  ozgul.deniz@kadanismanlik.com

Harekete Geç ya da Bi DUR!, Sami Bugay,
TEDx Özyeğin University

Nasıl Daha İyi Sohbet Ederiz?, Sami Bugay,
The School of Life

ICF Turkey Talks, Sami Bugay,
Gölge