İletişim

Kültür mah. Adnan Saygun Cad. Güzel Konutlar Sitesi H Blok Kat:3 Daire:15 ULUS / İSTANBUL

+90 212 278 0097
info@kadanismanlik.com

Bizi Takip Edin:

Dışavurumcu Sanat

Dışavurumcu sanat yöntemi, bireylerin ,takımların ve organizasyonların halihazırda sahip oldukları yaratıclıkları ve potansiyelleri ile karşılaşmalarını destekler ve dönüşümü tetikler.
Sanat dallarından, resim yapmak, dans etmek, hareket farkındalığı, müzik, hikaye ve şiir yazımı, kilden heykel yapmak ve tiyatroyu kullanarak deneyimsel öğrenmeyi hedefler.
Kaynaklarımızla ve güçlü yönlerimizle buluşmamızı sağlayarak, yaratıcı problem çözümüne alan açar, sabotörlerimizi daha rahat farketmemizi sağlar, içinde bulunduğumuz durumu sorgulatarak daha iyiye ulaşmamızı ve hayal gücümüzü ve üretkenliğimizi destekler.
Dışavurumcu sanat yönteminde katılımcıların, ve/veya danışanların herhangi bir sanat eğitimi, ya da alt yapısına sahip olması beklenmez. Asıl niyet ortaya çıkan eseri değerlendirmek değil, o eserleri araç olarak kullanarak katılımcıların ve/veya danışanların kendisini dışa vurabilmesi için güvenli bir ortam yaratmak ve kişisel gelişime katkı sağlamaktır.
Düşünceleri ve/veya duyguları sözle ifade etmek yerine dışavurumcu sanat aracılığı ile bireyin özünü ifade etme biçimidir.

SİSTEMİK VE BÜTÜNSEL MODEL

SİSTEMİK VE BÜTÜNSEL MODEL

Geçmişten günümüze gelen yaklaşımları ve sistemleri inceleyen filozof, düşünür, uygulayıcı Ken Wilber, 1990’lı yıllarda ilk adımlarını attığı Integral Modeli ile şimdiye kadar ortaya konulmuş en kapsamlı yaklaşımı yapılandırdı. Bütünsel Model; Kadranlar, Dizinler, Seviyeler, Durumlar ve Tipler olarak 5 temel elementin üzerine oturtulmuş muhteşem bir haritadır.