Tarih: 21 Mart 2019

Saat : 19:30 – 21:30

Etkinlik yeri : La Villa Blanche Hotel /Gayrettepe – İstanbul

Katılım Ücreti: Ücretsiz

Konuşmacı: Ridade Tuncel

Katılım: Rezervasyon gerekmektedir.

Rezervasyon: ozgul.deniz@kadanismalik.com

“Zihin” gerçek gücümüzün ancak bir kısmını oluşturur, ihtiyacımız olan yaratıcı gücü harekete geçirebilmek için farklı bir yoldan yürümeye ihtiyacımız var.

Hepimizin bildiği gibi iş hayatında tümüyle zihin odaklı yaşamaya ve üretmeye programlıyız. Oysa “zihin” gerçek gücümüzün ancak bir kısmını oluşturur, ihtiyacını duyduğumuz yaratıcı gücü harekete geçirebilmek için farklı bir yoldan yürümeye ihtiyacımız var. Gün geçtikçe farkediyoruz ki sağ beyin (zihin) odaklı yöntemler istenilen sonuçlarını vermekten çok uzaktalar ve yakın gelecekte sistem sol beyin (yaratıcılık) merkezli yöntemlerle ilerleyecek.

Yaratıcılık ve spontaniteyi artırabilmek için bedenimizi farketmeye ihtiyacımız var. Zihin geçmiş / gelecek değerlendirmeleri ile uğraşırken an’ı yaşamayı unutur, oysa beden an’dadır, Zihin – beden ilişkisini yeniden düşünmek ve yapılandırmak için bedeni harekete geçiriyoruz.

Bedenimiz verdiği tüm tepkilerde zihnimizin izlerini taşır, yapacağımız bedensel çalışmalarla bu izleri görünür hale getirerek Zihin / Beden ilişkisini yeniden yorumluyoruz. Kendimize ve ilişkiye geçtiğimiz diğer insanlara karşı geliştirdiğimiz engelleri keşfediyoruz. Cesaret göstermek / risk almak gerektiren durumlardaki reflekslerimizi gözlemliyoruz. Sorunlar karşısında çözüm sürecini nasıl tasarladığımızı ve uyguladığımızı görüyoruz.

Tüm çalışma boyunca aktif bir deneyim ortamı yaratarak bireylerin hem kendi bedensel deneyimlerini hem de izledikleri çalışmaları gözlemleme ve grup içinde analiz etme fırsatı oluşturulmaktadır

Zihin ve beden ilişkisini yeniden düşünmek ve bu kez yaratıcılığa zihnin değil bedenin liderlik etmesini deneyimlemek isteyen herkesi bekliyoruz.