Tarih: 17 Nisan 2019

Saat : 19:30 – 21:30

Etkinlik yeri : KA Danışmanlık

Adres: Kültür Mah. Adnan Saygun Cad. Güzel Konutlar Sitesi H Blok Kat:3 Daire:15 ULUS / İSTANBUL

Katılım Ücreti: 50 TL

Kontenjan : Sınırlıdır

Katılım: Rezervasyon gerekmektedir.

Rezervasyon: ozgul.deniz@kadanismalik.com

Her film, yönetmeninin (yani bir insanın) kurgusunu yansıtır ve içeriğinde insanı farklı yanları ile gören ve anlatan öğeleri barındırır. Bu gözle bakıldığında filmler, izleyiciyi de kendi yaşamında tanıdığı veya tanımadığı yanları ile ilişkiye geçirerek bir ruhsal deneyim alanı açar.
Atölye çalışmalarında, seçilen film önce birlikte izlenecek ve sonrasında yönetmenin anlattığı hikaye ve filmde geçen sahneler bir de izleyici grubun penceresinden bakarak ele alınacaktır.
Broken Flowers filminde kadın-erkek ilişkileri, orta yaş döneminde insan ruhsallığı, nostaljinin yaşamımızdaki yeri gibi konulara değinmek ve yorumlamak için oldukça zengin bir içerik var. Film sonrasında moderatör Fatih Kalkandelenli’nin açılış konuşması ve grup paylaşımları ile program devam edecek.

Film Hakkında: BROKEN FLOWERS

Don senelerce adeta bir Don Juan gibi yaşamış ve Don Juan’vari bir şekilde kadınların kalbini çalmış, ama onlara bağlanamamıştır. Artık hayatı için bir anlam bulamayan Don, yaşayan bir sebze gibidir adeta. Son kız arkadaşının (Julie Delpy) onu terk ettiği gün, ismini açıklamayan eski bir kız arkadaşından, aslında bir oğlu olduğuna dair bir mektup alır. Sempatik, esrar çözmeye meraklı, iyi aile babası komşusu, bu mektubu yazanı bulması için onu teşvik eder ve hatta onun için tüm bu geziyi organize eder. Böylece Don’un geçmişindeki bu kadınları teker teker ziyaret ettiği bir yolculuk başlar. Her yol macerasının sonunda olduğu gibi, Don’da yolun sonunda anlayacaktır her şeyi…